Producent odlewów, produkcja odlewów


Witamy serdecznie na stronie internetowej firmy Steelcast. Nasza firma już od ponad dwudziestu lat prowadzi swoją działalność produkcyjno – handlową na terenie miasta Poznań, w branży przemysłu metalurgicznego. Prowadzimy odlewnię precyzyjną oraz zakład obróbki skrawaniem realizujący usługi CNC. Jesteśmy również producentem oraz importerem, który zaopatruje swoich Klientów w kule stalowe do zaworów.

Naszym głównym celem jest terminowa realizacja zleceń oraz zadowolenie Klienta. Satysfakcjonującą realizację zleceń osiągamy przez zgodność wyrobu lub usługi z wymogami Klienta oraz własnymi standardami produkcji. Cały czas rozwijamy swój park maszynowy i wdrażamy nowe technologie. Zapraszamy do współpracy!
W 1992 roku w Poznaniu powstała nasza hurtownia stali. W początkowym stadium rozwoju skupialiśmy się wyłącznie na działalności handlowej. W tym czasie sprzedawaliśmy spore ilości stali kwasoodpornej oraz elementy do balustrad kwasoodpornych. Zarobione pieniądze oraz czas inwestowaliśmy w przyszłość naszej firmy. W 2001 roku nie byliśmy już tylko kolejną hurtownią stali na terenie miasta Poznań, ale również odlewnią staliwa. Zaczęliśmy odlewać kule stalowe do zaworów oraz współpracować z zagranicznymi firmami, dzięki czemu nasz rozwój był bardzo dynamiczny. W 2005 roku prowadziliśmy już odlewy precyzyjne nowoczesną metodą traconych modeli, która znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.

Każdy kolejny rok to kolejne inwestycje. Nasza narzędziownia oraz park maszynowy stają się coraz bardziej nowoczesne. W dziale obróbki skrawaniem posiadamy maszyny CNC, tokarki numeryczne i konwencjonalne, dzięki którym możemy wykonywać formy oraz narzędzia na potrzeby Klientów i naszej firmy. Staliśmy się liderem w branży, a nasz potencjał dostrzegła Politechnika Poznańska. W 2013 roku rozpoczęliśmy więc ścisłą współpracę, razem zastosowaliśmy innowację technologiczną, której efektem są zawory kulowe z materiału wysokochromowego. Aby uzyskać status wiarygodnego Klienta, nasza firma w 2014 roku wdrożyła i wciąż utrzymuje System Zarządzania Jakością, który spełnia wymagania normy ISO PN-EN 9001:2015.