ODLEWAMY:

 • staliwa nierdzewne, kwasoodporne i żarowytrzymałe, staliwo węglowe i stopowe, żeliwo szare i stopowe
 • do wielkości ok 350 mm
 • od kilku gram do 3,5kg (cięższe detale według indywidualnych uzgodnień)

ZALETY METODY:

 • wysoka dokładnośc wymiarowa oraz niewielkie
  tolerancje wykonania
 • niska chropowatośc powierzchni
 • możliwosc wykonania detali o bardzo złożonym
  kształcie w korzystnej cenie
 • maksymalna eliminacja obróbki skrawaniem

Odlewnia precyzyjna Poznań, odlewnia metali Poznań, odlewy precyzyjne kwasoodporne, odlewy precyzyjne żaroodporne.


Z roku na rok zapotrzebowanie na odlewy precyzyjne w przemyśle cięgle rośnie. Metoda traconego wosku znajduje zastosowanie w coraz większych dziedzinach przemysłu. Zaletą tej metody jest wysoka dokładność wymiarowa, możliwość wykonania detali o bardzo złożonym kształcie oraz uzyskiwana niewielka chropowatość powierzchni.


Dlatego też im szybciej przeprowadzicie Państwo kalkulację tym szybciej odkryjecie zalety tej metody odlewania.


W procesie przygotowania każdego odlewu w firmie „Steelcast” uczestniczy zespół doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, a stosowana kontrola całego procesu gwarantuje dostawę do klienta wyrobów zgodnych z jego wymogami i ustaleniami.


Metoda traconych modeli znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie skomplikowane kształty detali przekładają się na znaczne koszty ich wykonania w sposób tradycyjny. O wiele bardziej skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem są więc odlewy precyzyjne. Dzięki stale prowadzonym pracom modernizacyjnym oraz poprzez wykorzystanie w procesie wytwórczym nowoczesnych materiałów, odlewnia „Steelcast” jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez największe polskie firmy.

Odlewnia „Steelcast” ściśle współpracuje z wydziałem odlewnictwa Politechniki Poznańskiej. Dzięki tej współpracy w 2013 zakład „Steelcast” wprowadził innowację technologiczną opracowaną przy udziale Politechniki Poznańskiej oraz wsparciu funduszy z Unii Europejskiej. Są to kule kwasoodporne do zaworów kulowych. Wykonane z wysoko-chromowego stopu żelaza zawierającego ponad 31%Cr oraz inne dodatki stopowe. Materiał ten posiada wysoką wytrzymałość, twardość i ścieralność. Ponadto materiał ten jest odporny na wysoką temperaturę, do temperatury1200°C parametry fizyczne nie ulegają zmianie. Zastosowany materiał charakteryzuje się znakomitymi właściwościami antykorozyjnymi.


Odlewnia precyzyjna Poznań, odlewnia metali Poznań, odlewy precyzyjne kwasoodporne, odlewy precyzyjne żaroodporne.


 

Odlewnia metalu Poznań, odlewnia precyzyjna, odlewy precyzyjne Poznań - Steelcast